ZAKÁZKOVÁ VÝROBA

Dostupnost do 2 dnů
Cena 90,75 Kč / m včetně DPH
75 Kč / m    
Kód produktu 912
Kategorie Oplechování střech
 

Okapnice je prvek, který se instaluje z důvodu odvedení vody ze střešní krytiny.

Okapnice je ukončena jednoduchým, případně dvojitým ohybem. Okapnice dále kryje nosné konstrukce pod střešní krytinou - bednění a laťování. Tento prvek se aplikuje ako ukončení střešního pláště u okapové hrany, závětrné lišty či atiky - všude, kde je potřeba vodu odvést po spádu ze střešní konstrukce pryč.

Oplechování střešní krytiny u okapu se provádí z důvodu plynulého přechodu srážkové vody do podstřešních žlabů. Bez provedení okapového plechu by mohlo docházet k podfoukávání vody ze střechy mimo žlab.

Oplechování okapu, neboli okapní plechy, se provádí nejčastěji u asfaltových šindelů a maloformátových střech. U taškových krytin se okapní hrana ve většině případů neoplechovává i když je to také možné. U technologií na ploché střechy, tzn. asfaltové pásy nebo PVC folie, se okapní hrana z okapního plechu provádí.

Okapní plech je opatřen směrem do žlabu okapnicí a dále je umístěn nad žlabem (minimálně 4 cm). Rozvinutá šíře oplechování u okapu je nejčastěji 250 mm. Pod střešní krytinou u difuzní folie se u okapní hrany provádí tzv. podkladní okapnice pro odvod kondenzátu z difuzní folie. Toto oplechování se doporučuje provádět u všech typů střešních krytin šikmých střech pod difuzní folií.

 

OKAPNICI PRO VÁS MŮŽEME VYROBIT V DÉLKÁCH 1M - 6M. DO POZNÁMKY OBJEDNÁVKY UVEĎTE V JAKÉ DÉLCE,BARVĚ OKAPNICI POŽADUJETE.

 

PROSÍM PŘI OBJEDNÁNÍ NÁM DO EMAILU FABL@FABL.CZ POŠLETE NÁKRES A MY SE VÁM OZVEME S UPŘESNĚNÍM VAŠÍ OBJEDNÁVKY A JEJÍ CENOU.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: